Nocny Kochanek

Gwiazda tegorocznej edycji festiwalu Around The Rock 2019 w Czerwionce-Leszczynach, zespół który na nowo zdefiniował w Polsce pojęcie metalu.

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut…ucha. Tekstowo – mają być jaja, a utwory koniecznie muszą opierać się na faktach, czasami nawet autentycznych… Wykorzystując humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko.

Metalowa brać podzieliła się na kochających Kochanka i na tych, dla których żarty z metalu to żenada i przesada. Dzięki tej drugiej opinii powstał przekorny utwór tytułowy wydanej w styczniu 2017 roku drugiej płyty Nocnego Kochanka „Zdrajcy Metalu”. Życie zespołu po premierze albumu zamieniło się w pasmo sukcesów. To stali bywalcy Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce, gdzie wyprzedzają bez problemu Metallikę, czy rankingu Turbo Top Antyradia i kilkudziesięciu innych zestawień mediów muzycznych.

W 2017 grupa wygrała eliminacje do XXIII Przystanku Woodstock i wystąpiła na Dużej Scenie, otwierając trzeci dzień koncertów. W kwietniu 2018 otrzymała cztery statuetki podczas Gali Płyty Rocku Antyradia we wszystkich kategoriach, w których była nominowana: Zespół Rocku, Płyta Rocku (Zdrajcy Metalu), Przebój Rocku („Dżentelmeni Metalu”) oraz Wokalista Rocku (Krzysztof Sokołowski). W trakcie uroczystości odebrała złotą płytę za album Zdrajcy Metalu. 3 sierpnia 2018, jako laureat Złotego Bączka przygotowała widowisko muzyczne na festiwalu Pol’and’Rock które zgromadziło rekordową liczbę publiczności.

11 stycznia 2019 roku zespół wydał trzeci album studyjny Randka w Ciemność, przy dystrybucyjnym wsparciu Wydawnictwa Agora. Nocny Kochanek uhonorowany został statuetkami w kategorii Zespół Rocku 2018 oraz Wokalista Rocku (Krzysztof Sokołowski) podczas Gali Płyty Rocku Antyradia. Podczas gali zespołowi wręczone zostało wyróżnienie – Platynowa Płyta – za album „Zdrajcy Metalu”.